28.09.2014

Máme nové logo aj web

MIVA Slovensko už funguje vyše 16 rokov. Logo ktoré MIVA dodnes používala vychádzalo z loga MIVA Rakúsko. Znázorňovalo cesty (prostredia), ktorými MIVA pomáha šíriť Evanjelium a kresťanské hodnoty: zem, vodu a vzduch. Do pôvodného rakúskeho loga sme len vpísali náš názov MIVA Slovensko.

Staré logá MIVA Rakúsko / MIVA Slovensko:

Logo sa 16 rokov nemenilo no rozhodli sme sa jeho dizajn modernizovať. Rovnako medzičasom aj MIVA Rakúsko upravila svoje logo a to dosť výrazne. MIVA Slovensko nechcela odcházať ďaleko od myšlienky ciest a preto naša úprava nie je až taká výrazná, no kedźe sme členmi jednej miva rodiny, stále máme spoločné prvky. Hlavnými prvkami stále zostávajú dve čiary (horizontálna a vertikálna) a krivka. Čiary znázorňujú vzduch a zem, krivka zase vodu. Čiary zároveň vytvárajú kríž, čím vyjadrujú kresťanstvo a kresťanské hodnoty ktoré MIVA pomáha šíriť. Text - názov fondu - je umiestňený mimo grafiky.

Aktuálne logá MIVA Rakúsko / MIVA Slovensko:

Nové logo má niekoľko variánt na rôzne možnosti použitia:

S novým logom sme sa zároveň rozhodli upraviť aj náš web. Radi by sme držali krok s dobou a tak sme sa rozhodli o web, ktorý je responzívny a ľahko sa spravuje. Za jeho vytvorenie veľmi pekne ďakujeme G. Kaletovi, ktorý celý web naprogramoval bez nároku na odmenu.