Úžitkový Hyundai na Ukrajinu

1 / 2014

Hyundai H1

Teologická akadémia blahosl. T. Romžu

Mukačevo, Ukrajina

Odovzdané - 2014

Užhorodská gréckokatolícka teologická akadémia blahoslaveného Teodora Romžu je formačným a študijným centrom Mukačevskej gréckokatolíckej eparchie. V súčasnosti sa v akadémii pripravuje ku kňazstvu 79 seminaristov. Zároveň pri akadémii účinkuje Katecheticko-pedagogický inštitút biskupa Andreja Bačinského, Inštitút histórie Cirkvi Mukačevskej gréckokatolíckej eparchie, prebiehajú kurzy kantorov a iné aktivity, ktoré majú dôležitý vplyv na život miestnej gréckokatolíckej cirkvi.

Vykonávanie spomínaných aktivít veľakrát vyžaduje potrebu deväťmiestneho úžitkového vozidla, ktoré by slúžilo pre organizáciu výjazdných konferencií, rozličných stretnutí na rôznych miestach Zakarpatskej oblasti a aj Ukrajiny. Mnohokrát sú to viac ako 200 - 300 km vzdialenosti a prenájom podobného vozidla tiež vyžaduje nemalú sumu.

Približná cena daného vozidla sa začína od 270.000 ukrajinských hrivien, čo v prepočte činí asi 25.700 €, alebo 33.500 USD. Biskupská konferencia USA už darovala na tento projekt 10.000 USD. MIVA Slovensko, n. f. chce prispieť sumou 15.000€.